Ahmet Bozkuş (2020)

Kalk Ya Hamza

Albüm: Ahmet Bozkuş

Kalk Ya Hamza Sözleri - Kalk Ya Hamza İlahisini Dinle - Kalk Ya Hamza İlahi Sözleri

Ahmet Bozkuş kaleminden yazılan Kalk Ya Hamza ilahisinin sözlerisini sizler için aşağıda derledik. Kalk Ya Hamza İlahisinin Sözlerine aşağıdan erişebilirsiniz.


Ahmet Bozkuş Kalk Ya Hamza İlahi Sözleri

Medine kapılarında küçük bir kız çocuğu. Gelen her yüzden bir haber soruyordu. Uhud’dan dönüyor mukaddes ordu. Ebubekir amca babamı gördün mü, kaçırıyor gözlerini Ebubekir, ısırıyor dudaklarını. Bak geriden Allah resulü geliyor, ona sor istersen ve uzaklaşıyor kızın yanından acı yüklü bir kervan gibi. Ya Rasulallah babam nerede. Irmaklar kesiyor akmayı, rüzgârın hali perişan. Bütün savaşçılar bırakıyor kılıçlarını. Ya Rasulallah Babam nerede. Kalbinden vuruluyor Zümrüdü Anka. Kaf dağını karabulutlar sarıyor. Ya Rasulallah Babam. Ey Fatıma bundan sonra senin baban da ben olsam olmaz mı? Hani mü’minlerin cılız seslerini kükreyişe çeviren, hani sevgilinin sütkardeşi, arkadaşı, can yoldaşı, amcası, babayarısı, hani Bedir’de üç yiğit istenince adı ilk söylenen kalk Ya Hamza denince kalkan, Hakkı tutup kaldıran, kahraman ki ne kahraman, semada adı Allah’ın Arslanı diye yazılan Hamza. O sesleniş hâlâ yankı yankı geliyor kulaklarımıza. “Kalk Ya Hamza kalk Ya Hamza kalk Ya Hamza kalk Ya Hamza” Kalk Ya Hamza seni ekliyoruz dualarımıza karlar yağıyor güvendiğimiz dağlarımıza kapkara mızraklar giriyor aramıza, kalk ya Hamza bir yerde darbeler vuruyorlar umutlarımıza. Haşere atlar saldırıyor yavrularımıza Ebu Cehil’ler Ebu Leheb’ler yerleşiyor kıtalarımıza, kalk ya Hamza nice vahşet saplanıyor atlarımıza, kaç yiğit vardı gömdüler bayırlarımıza, kalk Ya Hamza yeniden kükre ve dağılsın karabulutlar, kara bir leke gibi yapışmasın ufkumuza, kalk ya Hamza eziliyor dünyanın kaç yerinde masum karanfiller, bunca zulüm yakışmıyor bahtımıza, bu korku hükümran olmasın bakışlarımıza, kalk ya Hamza senin ağlayanın yok diye sana ağlıyor Muhammed Mustafa. Kalk ya Hamza Medine kapılarında seni bekliyor kızın Fatıma.
Ahmet Bozkuş'a ait Kalk Ya Hamza ilahisini aşağıdaki bölümden dinleyebilirsiniz. Kalk Ya Hamza İlahisini Dinle

Ahmet Bozkuş kaleminden yazılan Kalk Ya Hamza ilahisinin sözlerisini sizlerin hoşunuza gitti ise Kalk Ya Hamza İlahisinin Sözlerini arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Kalk Ya Hamza İlahisinin Sözlerini Paylaş

günü eklenen Ahmet Bozkuş Kalk Ya Hamza ilahisinin sözleri 240 kez okundu.

Paylaş
Bira Fiyatları sıra bulucu Geçici Mail Rakı Fiyatları yks pdf indir instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al