Kardeşler Sözleri - Kardeşler İlahisini Dinle - Kardeşler İlahi Sözleri

Abdullah Özdoğan kaleminden yazılan Kardeşler ilahisinin sözlerisini sizler için aşağıda derledik. Kardeşler İlahisinin Sözlerine aşağıdan erişebilirsiniz.


Abdullah Özdoğan Kardeşler İlahi Sözleri

Erkek kardeşlerin ikisi de babalarından kalma çiftlikte çalışırlardı. Kardeşlerden biri evliydi ve çok çocuğu vardı. Diğeri ise bekardı. Her günün sonunda iki erkek kardeş ürünlerini ve karlarını eşit olarak bölüşürlerdi. Günün birinde bekar kardeş kendi kendine:
“Ürünümüzü ve kârımızı eşit olarak bölüşmemiz hiç de hakça değil” dedi, “Ben yalnızım ve pek fazla gereksinimim yok.”
Böylelikle, her gece evinden çıkıp, bir çuval tahılı gizlice erkek kardeşinin evindeki tahıl deposuna götürmeye başladı.
Bu arada evli olan kardeş, kendi kendine: “Ürünümüzü ve kârımızı eşit olarak bölüşmemiz hiç de hakça değil, üstelik ben evliyim, bir eşim ve çocuklarım var ve yaşlandığım zaman onlar bana bakabilirler. Oysa kardeşimin kimsesi yok, yaşlandığı zaman hiç kimsesi yok bakacak” diyordu.
Böylece evli olan kardeş her gece evinden çıkıp, bir çuval tahılı gizlice erkek kardeşinin tahıl deposuna götürmeye başladı. İki erkek de yıllarca ne olup bittiğini bir türlü anlayamadılar, çünkü her ikisinin de deposundaki tahılın miktarı değişmiyordu.
Sonra, bir gece iki kardeş gizlice birbirlerinin deposuna tahıl taşırken çarpışıverdiler. O anda olan biteni anladılar. Çuvallarını yere bırakıp birbirlerini kucakladılar.
Abdullah Özdoğan'a ait Kardeşler ilahisini aşağıdaki bölümden dinleyebilirsiniz. Kardeşler İlahisini Dinle

Abdullah Özdoğan Kardeşler ilahisini dinle

Abdullah Özdoğan kaleminden yazılan Kardeşler ilahisinin sözlerisini sizlerin hoşunuza gitti ise Kardeşler İlahisinin Sözlerini arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Kardeşler İlahisinin Sözlerini Paylaş

günü eklenen Abdullah Özdoğan Kardeşler ilahisinin sözleri 309 kez okundu.

Abdullah Özdoğan Kardeşler ilahisini dinle

Paylaş
Abdullah Özdoğan albümndeki diğer ilahiler
Bira Fiyatları sıra bulucu Geçici Mail Rakı Fiyatları yks pdf indir instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al